Първи снимки на Fujifilm X-T100

След публикуването на пълния списък с характеристики на новата безогледална X-T100 бяха публикувани и първите снимки на фотоапарата. Очаква се Fujifilm да обяви новата камера на 24 май 2023 г.

Fujifilm

X-T100 споделя много от същите функции като X-A5, но за разлика от последния, X-T100 ще има електронен визьор с 0,62x увеличение и 2,36 милиона резолюция.Предлага се опционален 3,4-мегапикселов сензорен екран, както и 3-градусов сензорен екран с възможност за накланяне и 1,04 милиона пиксела.точки.

Други разлики включват увеличен буфер на паметта, който позволява на X-T100 да записва до 30 JPG файла при 6 кадъра в секунда и неограничен брой при 3 кадъра в секунда. При същите 6 fps X-A5 записва само 10 файла и 50 файла при 3/x. Друга промяна ще се отрази на времето за запис на видео. X-T100 може да заснема 30-минутни кадри в 4K/15fps и 1080p/60fps. В случая с X-A5 това са 5 минути за 4K/15 кадъра в секунда и 14 минути за 1080p/60 кадъра в секунда.

Fujifilm

Камери без огледало

Тъй като и двата фотоапарата използват един и същ комплект батерии NP-W126S, това увеличение на производителността ще се отрази на живота на батерията на X-T100. По-новата камера заснема с до 20 кадъра по-малко от по-малкия си аналог. X-T100 ще бъде и със 100 г по-тежък. Тези недостатъци обаче изглеждат незначителни в сравнение с новите функции на предстоящия фотоапарат и са нещо като компромис.

Оценете тази статия
( Все още няма оценки )
Петар Николов

Поздрави! Аз съм Петар Николов и съм дълбоко ангажирана в сферата на домакинските уреди повече от две десетилетия. Като опитен консултант, моето пътуване през тази индустрия е един от непрекъснато обучение и специален опит.

Бяла техника. Телевизори. Компютри. Снимково оборудване. Прегледи и тестове. Как да избираме и купуваме.
Comments: 2
  1. Krum

    Каква е резолюцията на камерата на Fujifilm X-T100?

    Отговор
  2. Mariya Dimitrova

    Много са интересни първите снимки на Fujifilm X-T100! Каква е вашата обща впечатление за камерата – качеството на снимките, удобството при снимане и настройките, които предлага? Бихте ли препоръчали този модел за любителска или професионална употреба? Благодаря предварително за отговора!

    Отговор
Добавяне на коментари